Hitler’in Nazilerinden Süper Savaşçılar Yaratan İlaç: Pervitin

Geçmişe baktığımızda büyük devletlerin ordularını uyuşturucu maddeler ile daha kontrol edilebilir, daha cesur ve daha güçlü hale getirmeye çalıştığı görülmüştür. Askerlerinin insanlık dışı bir performans göstermesini isteyen meşhur Hitler de askerlerine uyuşturucu maddeler kullandırarak yarattığı süper savaşçılarla süper hızlı sürede savaşlar yapmıştır. Hitlerin bu gizli maddesi, Berlin ilaç şirketi Temmler tarafından geliştirilen Pervitin (metamfetamin)dir.

Hitlerin Nazilerden Süper Savaşçılar Yaratan İlaç: Pervitin

Pervitin 2.Dünya savaşı sırasında 35 milyona yakın bir sayıda paket üretilmiştir. Paketin üzerindeki talimatlar, “uykusuzluğu sürdürmek için yalnızca gerektiği kadar” bir ila iki tabletlik bir doz önermektedir. Ancak çoğu zaman aşırı stres altındaki askerler, öngörülen dozdan fazlasını almışlardır.

pervitin üretimi

İlginizi Çekebilir! Almanya 2. Dünya Savaşını Kazanmış Olsaydı Ne Olurdu?

Bu ilacın etken maddesi , metamfetamindir. Amfetamin,fiziksel ve kimyasal bağımlılığı en yüksek 3 ilaçtan bir tanesidir. Amfetamin güçlü bir nörotoksindir (beyin tahribatı yapan madde). Küçük miktarlarda bile, merkezi sinir sistemini uyararak, uyuşturucu kullanıcısına uzun süreli coşku veren, yorgunluğu giderirken uyanıklığı ve konsantrasyonu artıran dopamin yükleri salgılar.

O zamanlarda ordu, Pervitin’in bir uyuşturucu olduğunu ilk başta fark edememiştir. Askerler arasında kahve içmekten farksız görülmüştür. Ancak Nazi liderleri, Pervitin’in uyarıcı etkisinin farkındadır.

 Pervitin, pilotların, denizcilerin ve piyade birliklerinin insanüstü performans sergilemesini sağlamak için tasarlanmış Nazi Almanyası’nın harika uyuşturucusuydu. Pervitin’i alan askerler günlerce uyanık kaldılar, dinlenmeden kilometrelerce yürüdüler, acı ya da açlık hissetmediler. Bu ilaç askerler arasında empati hissini yok ederek, süper güç hissi vermekteydi. Ön saflarda yer alan askerler bu ilaca “tank çikolata” (Panzerschokolade) demeyi seviyorlardı, bu küçük beyaz hapların kendilerine verdiği insanüstü güce bir gönderme olarak konulan bir isimdi.

Nazilerin 3 Gün 3 Gece Dinlenmeden Savaşmasını Sağlayan İlaç:Pervitin

 Birinci dünya savaşı’ndan gelen moral bozukluğu ve depresyonun etkisi altında olan Alman askerlerini savaşmaktan aciz olduklarına dair raporlar mevcuttur. Ancak Pervitin sayesinde askerlerdeki bütün bu olumsuzluklar giderilmiştir. Pervitin sayesinde, “askerlik tarihinde ilk defa bir ordunun gece dinlenmesi gerekmemiştir” Zaten bir ordunun 3 gün 3 gece ayakta sürekli savaşması başka türlü açıklanamazdı.Bu normal bir insanın yapabileceği türden bir iş değildi.

Savaşın en kanlı olduğu doğu cephesinde çok sayıda asker bu ilacı kullandı. Ocak 1942’de 500 askerden oluşan bir grup, -30 derece sıcaklıkta Kızıl Ordu tarafından kuşatıldı.

“-30 DERECEDE KENDİLERİNİ İYİ HİSSETTİLER”

Dönemin doktorları Pervitin’in etkisini şöyle açıklamıştır: “Kar içinde ölmek üzere yere yığılmaya başladıklarında onlara Pervitin vermeye karar verdim. Bir buçuk saat sonra eş zamanlı olarak daha iyi hissettiklerini bildirmeye başladılar. Yeniden yürüyüşe geçtiler, daha ayık hale geldiler, canlandılar.”

Naziler

İlginizi Çekebilir! Altın Oran Nedir? Evrenin Matematiği Altın Oran

Hitler’in Fransa İşgali Pervitin Sayesinde Mi Oldu?

Hitler’in orduları “Blitzkrieg” (Yıldırım Savaşı) yöntemi ile Polonya ve Fransa’yı işgal etmiştir.

“Blitzkrieg” yöntemi ikinci dünya savaşında Nazilerin uyguladığı hız üzerine kurulan bir savaş taktiğidir.

hitler pervitin fransa işgali

İlginizi Çekebilir! Doğu Akdeniz‘de Neler Oluyor? Kim Haklı?

Normal şartlar altında Fransızlar, 1940’ta Nazilerin Fransa’nın Sedan şehrini ele geçirmelerinin 2 hafta süreceğini düşünmüşlerdir. Ancak tam tersine Naziler, general Heinz Guderian’ın savaş planına uygun olarak 3 gün 3 gecede Sedan’ı aldılar. Bu süre zarfında Pervitin’in etkisiyle hiç uyumayan askerler, süper askerler gibi durmadan uyumadan savaştılar. Bütün bu gelişmeleri şaşkınlıkla izleyen Fransızların bu gizli güçten haberleri yoktu.

Blitzed: Drugs in the Third Reich kitabının yazarı orman Ohler, Almanya’nın Fransa’yı işgalinin Pervitin tarafından mümkün hale geldiğine inanıyor. Ohler, bir röportajda The Guardian’a “Uyuşturucu yok, istila yok,” dedi.

Hitler de Bir Bağımlıydı

 Bu noktada Hitler’in doktoru Dr. Theodor Morell’den de bahsetmeden geçemeyiz. Morell’in, Adolf Hitler’i 1945’te sığınağında intihar edene kadar bir ilaç bağımlısına dönüştürdüğü de bilinmektedir. Hitler’in özellikle oksikodon olarak da bilinen, “eukodal” adlı bir ilaca bağımlılığı üst seviyededir.

Hitler’e, 1943’te İtalya’nın Nazi Almanyası ile olan ittifakından vazgeçmeyi düşündüğü bir noktada, Mussolini ile görüşmesinden önce Eukodal verilmiştir. 2 eukodal enjeksiyonundan sonra Nazi lideri kendini o kadar iyi hissetmiştir ki Mussolini’yi şimdilik Almanya’nın yanında kalmaya ikna edebilmiştir.

 Mucizevi İlaç Pervitin Beklenmedik Kaoslara Yol Açmıştı. Piyasadan Kaldırıldı

Birliklerin uyuşturulması ve sarhoş olmasının özgüvenlerini, konsantrasyonlarını ve risk alma istekliliklerini geliştireceğine inanılıyordu ve aynı zamanda ağrıya, açlığa ve susuzluğa karşı duyarlılığını ve uyku ihtiyacını azaltılacağı düşünülüyordu.

pervitin nedir, ne işe yarar

Bu Yazımızı Hala Okumadınız Mı? Aşı Ve İlaç Nedir? Faz 1, Faz 2, Faz 3, Faz 4 Çalışmaları

Fakat süreç planlandığı gibi ilerlemedi. Zamanla askerler ilaca bağımlı olmaya başladı ve ilaç verilmediği zamanlarda agresif tavırlar göstermeye başladılar. Naziler, savaş sonlarına doğru sadece üst rütbelilere amfetamin verebilmiştir. Alt rütbedeki amfetamin bağımlısı askerler amfetamin bulamadığı için şizofreni belirtileri göstermiştir. Kendi üst rütbelilerini öldürmeye başlamışlardır ve ordu içinde kaos meydana gelmiştir. Mucizevi ilaç olarak tanıtılan Pervitin’in üretimi bu gelişmeler sonucunda durdurulmuştur.

 Hitler’in O Korkunç Katliamı Pervitin Yüzünden Mi Mümkün Olmuştu?

  Tarihçi Łukasz Kamieńsk, Shooting Up: A Short History of Drugs and War’da şöyle yazıyor:

  Pervitin’e bağımlı olmaya başlayan askerlerin ilacı aldıktan sonraki günlerde etkili bir performans gösterememeye başladığı fark edildi. Büyük bir savaşçıdan daha çok bir zombi gibi görünmeye başladılar. Zaman zaman, Pervitin’in etkisi son derece saldırgan davranışlara sebep olmaya başladı ve bu, bir dereceye kadar Wehrmacht askerlerinin neden acımasız katillere dönüştüğünü ve çoğu zaman en acımasız katliamları açıklamaya yardımcı olabilir.

hitlerin zombi askerleri

Nazi Deneyleri Binlerce İnsan Öldürdü

Toplama kamplarındaki mahkumlar, savaşı askerler için daha az riskli hale getirmeyi amaçlayan Nazi doktorlarının korkunç deneylerinin kurbanı oldu.

Nazi deneyleri için binlerce insan öldü

Bu Yazıyı Okumalısınız! Klonlama Nedir? Hangi Yöntemler İle Nasıl Yapılır?

Dachau ölüm kampında, denize inen pilotların uçuş kıyafetlerini soğuğa daha dayanıklı kılmak için yapılan deneylerde yüzlerce kişi buzlu su tanklarının içinde öldü.

Avusturya’da Mauthausen’de mahkumlar, fosfor bombası yaralanmalarını tedavi deneyleri sırasında korkunç kimyasal deneylere maruz kaldı. Nazi doktorları bazı mahkumları adeta kobay olarak kullanırken, anesteziye bile gerek duymadı.

Planlanan, tüm askerlere bu ilacı vermekti. Bir farmakolojist, “Amaç, sıradan askerleri, denizcileri ve havacıları süper kapasiteye sahip robotlara dönüştürmekti” diyor

 Nazi doktorları, bu yan etkilerin kısa dinlenme süreleri ile çözülemeyeceğini biliyorlardı, ancak Pervitin’in kötüye kullanılmasını önlemek için hiçbir şey yapamayacaklardı. Askerler ya kalp yetmezliği, intihar ya da zihinsel yorgunluğun neden olduğu askeri hatalardan öldü.

Bu yazımızda “pervitin nedir, ne işe yarar?” sorusunu cevaplayıp, pervitin tarihinden ikinci dünya savaşı sırasında kullanımının etkilerine kadar bu konu hakkında her şeye değidik. Umarım keyifle okumuşsunuzdur. Bir sonraki yazılarda görüşmek üzere… LEVTEMS

Eğer Pervitin Hakkında Bilgiler Verdiğimiz Yazımızı Beğendiyseniz, Sosyal Medya Hesaplarınızdan Yazımızı Paylaşarak, Bize Destek Olabilirsiniz.

Kaynakça: Onedio, Ekşi Sözlük,

You May Also Like

More From Author

5Comments

Add yours

+ Leave a Comment